Kockice

Hrvatski samostreljaši osvojili osam medalja na Svjetskom prvenstvu

Hrvatski reprezentativci u samostrelu osvojili su čak osam medalja u pojedinačnoj konkurenciji na 16. Svjetskom prvenstvu održanom u Eko parku Kraš u Bratini blizu Zagreba.
Naslove svjetskih prvaka osvojili su Valentina Pereglin u juniorskoj i Valentina Kozumplik u kadetskoj konkurenciji, dok su kod seniora srebrne medalje osvojili Sanja Komar u ženskoj, te Andrej Krstinić u muškoj konkurenciji. Usto, naši su strijelci osvojili sva četiri brončana odličja. Kod seniorki broncu je osvojila naša najtrofejnija samostreličarka Branka Pereglin, kod seniora njezin sin Domagoj Pereglin, među juniorima broncu je osvojio Marijan Kajfeš, a među kadetima Ivan Kelečić.
Nakon tri dana natjecanja u Bratini naslov svjetskog prvaka u konkurenciji seniora osvojio je Francuz Pascal Christoffel sa 1803 pogotka. Krstinić je do srebra stigao sa 1801 pogotkom, a Domagoj Pereglin do bronce sa 1800. Inače, na prošlom SP u Francuskoj prije dvije godine Pereglin je osvojio zlato i to ispred Christoffela.
Kod seniorki Njemica Ina Schmidt uvjerljivo je obranila naslov svjetske prvakinje osvojen prije dvije godine sa 1809 pogodaka. Komar je do srebra stigla sa 1793 pogotka, a Branka Pereglin do bronce sa 1790.
U juniorskoj i kadetskoj konkurenciji zajedno su se natjecali muški i ženski strijelci. Valentina Pereglin, kćerka Branke Pereglin, kod juniora je stigla do zlata sa 1806 pogodaka. Srebro je osvojio Francuz Jacques Mangematin sa 1783, dok je Marijan Kajfeš pogodio 1781 krug za broncu.
Kod kadeta Valentina Kozumplik je bila najbolja sa 1760 pogodaka ispred srebrnog Rusa Georgija Šišorina sa 1753 i brončanog Ivana Kelečića sa 1745.