Kockice

Kauboji razbili Mađare i uzeli broncu za najuspješnije hrvatske OI u povijesti!

Hrvatski rukometaši osvojili su brončanu medalju na olimpijskim igrama nakon što su u borbi za treće mjesto pobijedili reprezentaciju Mađarske 33:26 (19:14). Utakmica se igrala u Basketball Areni, a sudili su Vaclav Horacek i Jiri Novotny iz Češke.
Nakon zlatnih medalja u Atlanti 1996. i Ateni 2004., hrvatski rukometaši osvojili su i brončanu medalju na XXX. olimpijskim igrama u Londonu na kojim su po mnogima igrali najljepši rukomet.
Presudio je poraz od Francuza u polufinalu koje je naše izbacio iz utrke za zlatno odličje pa su s omjerom pobjeda i poraza 7:1 odabranici Slavka Goluže na kraju zauzeli treće mjesto.
Poraz protiv Francuske u polufinalu utjecao je na početku utakmice protiv Mađarske na naše rukometaše koji su puno griješili u obrani pa je vratar Alilović prvu obranu imao tek u 18. minuti, a prvo vodstvo naši su ostvarili u osmoj minuti za 5:4 zahvlajujući pogotku Igora Vorija. Ipak veća kvaliteta naših igrača, posebno u vanjskoj liniji, došla je do izražaja i prvo poluvrijeme smo dobili s pet golova razlike 19:14.

Mađari su u drugi dio utakmice ušli odlučni da smanje vodstvo naših koji su im u tome pomogli neinventivnom igrom u napadu jer čak pet minuta nisu uspjeli postići pogodak pa su Mađari su nam se približili na samo tri gola razlike (23:20). Naši tada ponovno ubrzavaju, a brzi protok lopte Mađari ne mogu pratiti pa Lacković, Duvnjak, Ćupić i Štrlek serijom efektnih golova s krila i vanjskih pozicija u 48. minuti stvaraju prednost od šest pogodaka i praktički "zaključavaju" utakmicu.
Do kraja susreta naši su rutinirano kontrolirali rezultat, a u tim trenucima razbranio se i vratar Mirko Alilović koji imao 13 obrana pa su naši i puno prije nego što su češki suci odsvirali kraj započeli sa zasluženim slavljem.
Brončana olimpijska medalja je svakako veliki uspjeh, ali ostaje žaljenje zbog slabog izdanja naše reprezentacije u susretu protiv Francuske u kojem nisu "bili pravi". S obzirom da se radi o relativno mladoj momčadi koja će nakon Londona doživjeti tek neznatne promjene, od naših rukometaša na budućim velikim natjecanjima možemo očekivati nova odličja.

HRVATSKA - MAĐARSKA 33:26
HRVATSKA: Losert, Alilović, Balić, Duvnjak 6, Lacković 7, Kopljar 3, Vori 2, Gojun, Horvat, Vuković 1, Bičanić, Buntić 1, Štrlek 5, Ćupić 8. Trener: Slavko Goluža
MAĐARSKA: Fazekas, Mikler, Ilyes, Csaszar, Mocsai, Ivancsik 2, Harsanyi 7, Putics 5, Laluska, Nagy 6, Vadkerti 1, Zubai 3, Schuch, Lekai 2. Trener: Lajos Mocsai
Isključenja: Hrvatska 3, Mađarska 4
Sedmerci: Hrvatska 1/1, Mađarska 2/2

KRAJ
60. minuta - Duvnjak je dao šesti svoj pogodak, Vadkerti zabija za kraj
59. minuta - Nagy je promašio vrata
58. minuta - Alilovićje obranio Nagyju
57. minuta - Harsanyi je dao gol
56. minuta - Fazekas je obranio pokušaj Duvnjaka, Nagy je dao gol. Kakv cepelin Lackovića na dodavanje Čupića
55. minuta - Zubai je zabio svoj treći pogodak
54. minuta - Štrlek daje svoj peti gol ukupno
53. minuta - Duvnjak daje gol s devet metara. Osmi pogodak Čupića, ovaj put iz kontre
52. minuta - Alilović brani pokušaj Nagyja, deseta njegova obrana
51. minuta - Alilović je sjajno obranio Zubaiju. Duvnjak zabija
50. minuta - Putics zabija
49. minuta - Fazekas je obranio Čupićev pokušaj s krila
48. minuta - Prvi sedmerac za Hrvatku. Čupić zabija. Mocsai isključen
46. minuta - Buntić daje svoj prvi pogodak
45. minuta - Lacković daje svoj šesti pogodak
44. minuta - Putics ponovno postiže pogodak
43. minuta - Lekai je zabio za minut tri Mađara. 23:20. Čupić uzvraća
42. minuta - Vorijev pokušaj obranio je mađarski vratar
41. minuta - Ivancsik zabija s krila i dolazi na minus četiri, 23:19
40. minuta - Lekai je zabio s krila
38. minuta - Duvnjak zabija, Ivancsik uzvraća
37. minuta - Zubai zabija, Mađari imaju dva igrača više.Vori je isključen, Gojun ranije
35.minuta - Kopljar zabija za 22:15
34. minuta - Štrlek postiže svoj četvrti pogodak. Alilović došao do sedme obrane
33. minuta - Lacković se sjajno diže i postiže pogodak. Putics smanjuje
32. minuta - Mađari nisu uspjeli realizirati napad
31. minuta - Probali smo zabiti iz kontre, ipak nismo uspjeli, presječena je lopta. Gojun je dobio dvije minute
Drugo poluvrijeme
Kraj prvog poluvremena
30. minuta - Putics siječe loptu i zabija iz kontre. Plus pet za Hrvatsku na poluvremenu
29. minuta - Kopljar daje svoj drugi gol za 19:13
28. minuta - Patics zabija za Mađare
27. minuta - Duvnjak je lijepo odigrao za Čupića koji postiže gol s krila
26. minuta - Harsanyi postiže svoj šesti pogodak. Duvnjak postiže svoj drugi pogodak. Vuković daje za plus pet
25. minuta - Lacković je zatresao merežu s devet metara snažnim udarcem u gornji lijevi kut
24. minuta - Alilović je obranio pokušaj Puticsa
23. minuta - Čupić s krila, Nagy je uzvratio. Kopljar se digao i pucao te je postigao svoj sedmi pogodak na olimpijskom turniru
22. minuta - Štrlek postiže lijep pogodak s krila
21. minuta - Harsanyi zabija svoj peti gol, od deset mađarskih
20. minuta - Čupić iz kontre zabija. Nagy uzvraća
19. minuta - Štrlek postiže gol s krila. Alilović je obranio, prva obrana naših vratara. Ponovno je Alilović obranio
18. minuta - Sedmerac za Mađare izveo je Harsanyi i zabio. Još nema obrane naših vratara
17. minuta - Vori zabija s crte.
16. minuta - Lacković postiže pogodak. Zubai za Mađare
15.minuta - Lacković se vratio
14. minuta - Fazekas je obranio Vukoviću
13.minuta - Isključen je Nagy. Balić ulazi prvi put
12.minuta - Ćupić uzvraća s krila
11.minuta - Nagy zabija s devet metara.
10. minuta - Harsanyi s crte zabija. Štrlek uzvraća. Vadkerti je dobio dvije minute zbog udaranja Vukovića
9. minuta - Vori zabija s crte za prvo vodstvo Hrvatske 5:4
8. minuta - Lacković je ostao na podu poslije prekršaja Nagyja koji je dobio dvije minute. Vuković je zamijenio Laca
7. minuta - Čupić s krila daje gol
6. minuta - Duvnjak se digao na devet metara i zabio, Losert je ušao umjesto Alilovića. Sedmerac je zabio Harsanyi
5. minuta - Nagy postiže za Mađare
4.minuta - Lacković ponovno
3. minuta - Lacković se diže i pogađa za izjednačenje, ali Nagy u idućem napadu pogađa za Mađarsku
1. minuta - Nakon promašaja Čupića, Harsanyi s druge strane dovodi Mađare u vodstvo